Як повернути частину грошей за навчання

Громадяни, які отримують офіційну заробітну плату і оплачують навчання, мають право на компенсацію до 18% його вартості. На таку знижку мають право студенти-контрактники заочної і денної форм навчання, які навчаються у вітчизняних вищих навчальних закладах або ПТУ.

Пунктом 75 розділу І Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017 р., внесені зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регламентує правила включення до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб оплаченої вартості навчання фізичної особи.

В оновленій редакції п.п. 166.3.3 ПКУ визначено, що до податкової знижки дозволяються включати витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів.

Більше того, з 2017 року для отримання податкової знижки, у разі оплати вартості навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення, не обов’язково, щоб такий член сім’ї не отримував заробітну плату – тобто, такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати на навчання до податкової знижки.

Важливо: витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Якщо батьки студента є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається.

Важливо: витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються.

Для отримання податкової знижки доведеться зібрати документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:

  1. договір на навчання, укладений з навчальним закладом;
  2. платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів або квитанція банку чи відділення зв’язку про перерахування готівки;
  3. довідка роботодавця про перерахування коштів, який за довіреністю працівника перераховував з його заробітної плати суму оплати навчання;
  4. документ, що підтверджує перший ступінь споріднення з особою, навчання якої оплачував платник податків, який претендує на податкову знижку.

Для отримання податкової знижки на навчання необхідно буде підготувати такий пакет документів:

  1. Заява на отримання податкової знижки на навчання, зразок якої можна отримати у будь-якій філії Державної фіскальної службт (ДФС).
  2. Паспорт — оригінал та копія, завірена підписом заявника.
  3. Ідентифікаційний номер — оригінал та копія, завірена підписом заявника.
  4. Довідка з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки.
  5. Довідка про вартість навчання у звітному році (якщо це не вказано у договорі).
  6. Копія свідоцтва про народження дитини (для батьків студента), копія свідоцтва про одруження (для чоловіка чи дружини студента).
  7. Оригінал та копія договору з навчальним закладом.
  8. Довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців у звітному році (якщо навчальний рік неповний).
  9. Довідка про термін навчання, якщо це не вказано у договорі.
  10. Оригінали і копії платіжних документів, що підтверджують оплату за навчання.
  11. Декларація про доходи.

Після подання документів грошові кошти зарахують на банківський рахунок протягом 60 днів. Термін подання заяв для оформлення знижки за 2016 рік завершується 31 грудня 2017 року. Податкову знижку за 2017 рік можна буде оформити у 2018 році.

Заповніть форму

Наш менеджер з вами зв’яжеться якнайшвидше