Дискримінаційні умови вносяться замовниками з метою унеможливлення доступ до закупівлі всіх охочих постачальників. Такий собі спосіб визначити переможцем свого учасника.
Наприклад, в ТД замовник може вказати точну назву виробника товару (конкретну марку, модель, комплектацію) або при будівництві доріг вимагає, щоб асфальтний завод був в радіусі кількох кілометрів від дороги, яку будуть ремонтувати. Також додає обмеження щодо місце ведення господарської діяльності або щодо віку товариства (тов не може бути створено пізніше ніж 2017 р).
Дуже поширеним є зазначення великої кількісті документів у довільній формі. З одного боку чудово, не потрібно дотримуватися встановлених бланків. А з іншого боку це робиться навмисно щоб відхилити ТП учасника за надуманими причинами невідповідності його форми документів тендерним вимогам.
А ще Замовник може не брати до уваги недоліки свого Учасника та при однакових порушеннях учасників тендерів по-різному їх оцінювати: може відхилити одних, в той час як інших, з такими ж порушенням, визнає переможцями.