19 вересня 2019 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». Закон України «Про публічні закупівлі» в новій редакції вводиться в дію з 19 квітня 2020 року.
Нова редакція закону передбачає чимало змін, зокрема:
- Замовнику надано право проводити попередні консультації з представником потенційного постачальника з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати і отримувати рекомендації про виконання робіт чи надання послуг.
- Встановлено можливість укладення одного договору на кілька лотів в межах однієї закупівлі.
- Замовнику надано право відхилити учасника, який не виконав умови попередньо укладеного договору.
- Визначення низької ціни на розсуд замовника.
- Вводиться уповноважена особа шляхом створення посади закупівельника. У зв’язку з чим всі тендерні комітети зобов’язані до 1 січня 2022 року здійснити перехід на уповноважених осіб.
- Зменшено кількість підстав відміни закупівлі. Виключено
положення про відміну у зв’язку з порушенням порядку оприлюднення оголошення про проведення закупівлі, повідомлення про намір укласти договір.
- Додано пункт про участь об’єднань учасників.
- Додано кваліфікаційну вимогу про наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
- Можливість виправлення невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
- Встановлено строк виконання рішень АМКУ для замовників 30 днів.
- Учасник матиме змогу подати скаргу на рішення замовника, навіть якщо дискваліфіковано всіх учасників процедури та оскаржувати скасовану процедуру.
- Розгляд скарг АМКУ від учасників буде здійснюватися протягом 10 робочих днів, а в разі потреби може продовжити цей строк до 20 робочих днів.
- У разі якщо орган оскарження за результатами розгляду скарги приймає рішення про задоволення або часткове задоволення такої скарги оскарження залишає скаргу без розгляду у випадку, якщо замовником відповідно до цього Закону усунено порушення, зазначені в скарзі, або приймає рішення про припинення розгляду скарги у випадку, якщо замовником відповідно закону усунено порушення, зазначені в скарзі, плата за подання скарги повертається суб’єкту оскарження, а в інших випадках – перераховується до Державного бюджету України.