Арбітраж у процедурі фінансової реструктуризації

Закон України «Про фінансову реструктуризацію» надає право Залученим кредиторам передати на розгляд до арбітражу будь-який спір, що виникає  під час проведення процедури фінансової реструктуризації.

Спір може бути переданий на розгляд до арбітражу за наявності арбітражної угоди Арбітражна угода може укладатися у вигляді:

  • арбітражного застереження у рамковому договорі;
  • письмової згоди боржника в заяві про реструктуризацію;
  • арбітражного застереження у згоді кредитора на реструктуризацію.

Арбітражна угода являє собою угоду сторін про передачу спорів, що виникають під час проведення процедури фінансової реструктуризації, до арбітражу згідно з арбітражним регламентом.

Процедура розгляду спору в арбітражі проводиться відповідно до арбітражного регламенту і вважається розпочатою після подання арбітражному комітету повідомлення про спір.

Арбітражний регламент – документ, яким визначаються порядок та правила вирішення спорів, що виникають під час проведення процедури фінансової реструктуризації, процедура проведення арбітражу, порядок формування списку арбітрів, кваліфікаційні вимоги до арбітрів, положення про арбітражні збори та витрати, інші питання, пов’язані з вирішенням спорів під час проведення процедури фінансової реструктуризації.

Для проведення процедури розгляду спору в арбітражі спостережна рада створює Арбітражний комітет, який складається з голови та двох заступників голови.

Голова та заступники голови мають бути незалежними від сторін, які беруть участь у процедурі фінансової реструктуризації, і за наявності конфлікту інтересів їх функції має виконувати інший член арбітражного комітету. Голова арбітражного комітету виконує обов’язки та функції, покладені на нього відповідно до арбітражного регламенту. За відсутності голови його обов’язки виконують заступники.

Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення арбітражний комітет у порядку, визначеному арбітражним регламентом, призначає арбітра зі списку арбітрів, затвердженого спостережною радою.

Арбітром є фізична особа, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, та призначена арбітражним комітетом для вирішення спорів, що виникають під час проведення процедури фінансової реструктуризації.

Арбітр виносить арбітражне рішення згідно з процедурою та у строки, передбачені арбітражним регламентом.

Таке арбітражне рішення є остаточним та обов’язковим для сторін спору.

Заповніть форму

Наш менеджер з вами зв’яжеться якнайшвидше