Учасники процедури фінансової реструктуризації

Процедура фінансової реструктуризації є комплексом заходів з реструктуризації грошового зобов’язання та/або господарської діяльності боржника, що здійснюється на умовах та в порядку, встановлених законом.

До учасників процедури фінансової реструктуризації належать:

Боржник – юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, який має заборгованість хоча б перед однією фінансовою установою, що не є пов’язаною з боржником особою, та ініціює проведення процедури фінансової реструктуризації відповідно до цього Закону, у тому числі комунальні та державні підприємства, крім фінансових установ та казенних підприємств.

Боржник має право на участь у процедурі фінансової реструктуризації у разі, коли він перебуває у критичному фінансовому стані, а його господарська діяльність може бути визнана перспективною.

Діяльність боржника визнається перспективною, якщо залучені кредитори підписали згоду на реструктуризацію.

Перспективність господарської діяльності боржника підтверджується звітом про проведення огляду фінансово-господарської діяльності.

Кредиторами в процедурі реструктуризації відповідно до закону є:

  • фінансові установи, які є кредиторами боржника.
  • Інші кредитори мають право брати участь у процедурі фінансової реструктуризації, якщо в такій процедурі бере участь принаймні одна фінансова установа, що не є пов’язаною з боржником особою.
  • Орган стягнення, розмір грошового зобов’язання (у тому числі загальний розмір податкового боргу) боржника перед яким = менше 1/3 грошових зобов’язань перед усіма залученими кредиторами, крім пов’язаних осіб, на день подання боржником письмової заяви про реструктуризацію. Є залученим кредитором та бере участь у процедурі фінансової реструктуризації без необхідності надання згоди на реструктуризацію.
  • Орган стягнення, розмір грошового зобов’язання (у тому числі загальний розмір податкового боргу) боржника перед яким = 1/3 та більше грошових зобов’язань боржника перед усіма залученими кредиторами, крім пов’язаних осіб, на день подання боржником письмової заяви про реструктуризацію. Бере участь у процедурі у разі підписання згоди на реструктуризацію.

 

Органи стягнення – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, та їх територіальні органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу у межах повноважень, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів, орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Залучений кредитор – визначений боржником кредитор, вимоги якого можуть бути реструктуризовані відповідно до процедур, передбачених цим Законом, та який підписав згоду на реструктуризацію, а також орган стягнення (у разі визначення його боржником залученим кредитором у заяві про реструктуризацію), який бере участь у процедурі фінансової реструктуризації у порядку, визначеному цим Законом.

Крім Боржника і Кредиторів в процедурі можуть приймати участь Інвестор. Інвестором є фізична особа та/або юридична особа, яка бажає взяти участь у процедурі фінансової реструктуризації боржника

Також, в процедурі фінансової реструктуризації приймає участь Спостережна рада є координаційним органом з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації. Складається з 9 осіб – по 1 представнику від НБУ, Мінфін. України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Мінюста України, 5 представників від об’єднань учасників фінансових ринків, об’єднань представників бізнесу, експертів фінансового ринку, кандидатури яких проходять обговорення на відкритому засіданні комітету ВРУ, до предметів відання якого належать питання регулювання ринків фінансових послуг, який шляхом прийняття рішення делегує таких представників до спостережної ради.

До повноважень спостережної ради належить:

1) створення та формування персонального складу секретаріату;

2) розроблення та затвердження положення про секретаріат;

3) здійснення контролю за діяльністю секретаріату та узагальнення звітності, що надається секретаріатом, про перебіг та результати проведення процедури фінансової реструктуризації;

4) створення та формування персонального складу арбітражного комітету;

5) затвердження та внесення змін до списку арбітрів;

6) затвердження та внесення змін до арбітражного регламенту та ставок арбітражного збору;

7) затвердження рекомендацій та вимог до документів, необхідних для проведення процедури фінансової реструктуризації, які подаються до секретаріату або надсилаються секретаріатом, та до звіту про проведення огляду фінансово-господарської діяльності боржника;

8) розроблення та затвердження вимог до незалежних експертів.

 

Грошове зобов’язання у процедурі фінансової реструктуризації :

  1. зобов’язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України.
  2. зобов’язання щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), крім страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
  3. зобов’язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов’язань за договорами поставки, зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та мають бути виражені у грошових одиницях.

До складу грошового зобов’язання боржника включаються неустойка (штраф, пеня) та інші майнові чи фінансові санкції.

До складу грошового зобов’язання боржника не включаються :

  1. зобов’язання перед засновниками (учасниками) боржника – юридичної особи, що виникли з такої участі.
  2. 2. заборгованість із заробітної плати працівників боржника.

 

Склад і розмір грошового зобов’язання визначаються на день подання боржником до секретаріату письмової заяви про реструктуризацію;

Заповніть форму

Наш менеджер з вами зв’яжеться якнайшвидше