Дотації для фермерів: короткий аналіз державної підтримки на 2019рік

Цього року Уряд розширює підтримку аграрного сектору і розвитку фермерства. Отримати державну підтримку мають можливість у формі дотацій фермери, кооперативи, агровиробники та селяни.

Так, передбачена компенсація: 30% вартості будівництва ферм; 80% вартості посадкового матеріалу для закладення молодих садів, виноградників та ягідників; 25% вартості української сільгосптехніки і обладнання; 30% вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна і ця програма у 2019 році запроваджується вперше.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»  передбачені видатки за програмами підтримки розвитку АПК – 5 909,0 млн грн, в тому числі: «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів»- 127,2 млн грн; «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» – 800,0 млн грн; «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» – 400,0 млн грн; «Надання кредитів фермерським господарствам» – 200,0 млн грн; «Державна підтримка галузі тваринництва» – 3 500,0 млн грн; «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» – 881,8 млн гривень.

Обов’язкові вимоги для фермерських господарств: зареєстровані права на власність та/або користування земельною ділянкою; ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин.

Також буде надаватися бюджетна субсидія новоствореним фермерським господарствам у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності.

Передбачена часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами. Учасники програми – суб’єкти господарювання АПК (юридичні особи та фізичні особи – підприємці). Перевага надається позичальникам, у першу чергу тим, хто має чистий дохід за останній рік до 20 млн. грн. У другу – тим, хто зайнятий вирощуванням та розведенням тварин – ВРХ, овець і кіз, кролів, свиней, свійської птиці (крім курей та одержання яєць свійської птиці). Важливо знати, що компенсація проводиться на конкурсній основі! Спеціальні пільгові режими оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, тобто дотації за рахунок повернення ПДВ є єдиною реальною державною підтримкою.

Важливою умовою отримання дотацій є строки та документи, які потрібно надати.

Аналізуючи можливість отримання дотацій, фермери, агровиробники, кооперативи та селяни мають приділити особливу увагу спроможності отримати дотації, а також підтвердити цільове використання державних дотацій. І пам’ятати, що у разі встановлення контролюючими органами фактів надання недостовірної інформації чи нецільового використання бюджетних коштів, одержувач бюджетних коштів зобов’язаний повернути використані не за призначенням кошти у повному обсязі.

Заповніть форму

Наш менеджер з вами зв’яжеться якнайшвидше